24 ივლისი: ირაკლი რევიშვილი (400 მ. თავისუფალი სტილი). წინასწარი 25 ივლისი. ირაკლი რევიშვილი (400 მ. თავისუფალი სტილი). ფინალი 28 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი). წინასწარი 29 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი). ნახევარფინალი 30 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი). ფინალი ჩოგბურთი. 24-31 ივლისი 24-25 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. I წრე 26-27 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. II წრე 28 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. III წრე 29 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. 1/4 ფინალი 30 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. 1/2 ფინალი 31 ივლისი: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. ბრინჯაოს მედლის მატჩი 1 აგვისტო: ნიკოლოზ ბასილაშვილი. ფინალი ტყვიის სროლა. 24 ივლისი-2 აგვისტო 25 ივლისი: ნინო სალუქვაძე (10 მ. პნევმ. პისტოლეტი). კვალიფიკაცია და ფინალი მხატვრული ტანვარჯიში. 24-29 ივლისი & 1-3 აგვისტო
25 ივლისი: სალომე ფაჟავა. კვალიფიკაცია 29 ივლისი: სალომე ფაჟავა. ფინალი ფარიკაობა. 24 ივლისი-1 აგვისტო 24 ივლისი: სანდრო ბაზაძე (ხმალი). წინასწარი და ფინალი კარატე. 5-7 აგვისტო 6 აგვისტო: გოგიტა არქანია (კუმიტე. -75 კგ). წინასწარი და ფინალი
აქვე გეტყვით, რომ ნებისმიერი ქართველი სპორტსმენი რომელიც ოლიმპიადას მოიგებს საქართველოს მტავრობისგან 1 მილიონ ლარს მიიღებს. Gracenote-ს ანალიტიკოსების ვარაუდით, იაპონიაში ჩასატარებელი ოლიმპიადა ყველაზე წარმატებული იქნება - ანალიტიკური კომპანია 10 მედალს გვიწინასწარმეტყველებს.
ისინი თვლიან, რომ ქართველები 4 ოქროს, 4 ვერცხლისა და 2 ბრინჯაოს სინჯის მედალს მოიპოვებენ, გუნდურ ჩათვლაში კი 29-ე პოზიციას დაიკავებენ. скачать dle 12.1